Особливості складання податкової накладної при безоплатному постачанні товарів

1825

Запитання

Як скласти податкову накладну при безоплатному постачанні товарів/послуг?

Відповідь

Правила визнання податкового кредиту з ПДВ

Порядок заповнення податкової накладної затвердив Мінфін наказом від 31.12.2015 № 1307 (даліПорядок № 1307).

При безоплатному постачанні товарів/послуг, крім постачання товарів, базою оподаткування для яких встановили максимальні роздрібні ціни, складайте дві податкові накладні.

У податковій накладній, складеній на суму, розраховану виходячи з фактичної ціни постачання:

  • у графі 7 (ціна постачання одиниці товару/послуги або максимальна роздрібна ціна товарів без урахування ПДВ) та у графі 10 (Обсяги постачання (база оподаткування) без урахування ПДВ) зазначайте «0»;
  • графу 11 (сума ПДВ) не заповнюйте, нулі, прочерки та інші знаки чи символи у цій графі не проставляйте.

Інші графи такої податкової накладної заповнюйте в загальному порядку.

У податковій накладній (в тому числі зведеній), яку складаєте на суму перевищення, робіть позначку відповідно до пункту 8 Порядку № 1307 (15 — Складена на суму перевищення бази оподаткування, визначеної відповідно до статей 188 і 189 Податкового кодексу України, над фактичною ціною постачання). Таку податкову накладну отримувачу (покупцю) не надавайте. При цьому у рядках такої податкової накладної, відведених для зазначення даних покупця, постачальник (продавець) зазначає власні дані.

Якщо складаєте податкові накладні, особливості заповнення яких викладені у пункті 15 Порядку № 1307, у графі 2 також зазначайте «перевищення бази оподаткування, визначеної відповідно до статей 188 і 189 ПКУ, над фактичною ціною постачання.» (п. 16 Порядку № 1307).

У графі 7 такої податкової накладної зазначайте ціну постачання одиниці товарів/послуг без урахування ПДВ, розраховану виходячи з перевищення ціни придбання/звичайної ціни/балансової (залишкової) вартості над фактичною ціною. Тобто для даної ситуації – ціна придбання/звичайна ціна/балансова (залишкова) вартість, у графі 10 відповідно сума перевищення обсягу постачання (база без урахування ПДВ (тобто обсяги придбання/виготовлення)), у графі 11 – сума ПДВ.

Графи 3.1, 3.2, 3.3, 4, 5 при цьому не заповнюйте.

У клітинках податкової накладної, які не підлягають заповненню, нулі, прочерки та інші знаки чи символи не проставляйте.

ЗІР, категорія 101.16

За інформацією ДПС у Вінницькій області

Вебінар для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Календар бухгалтера 2024: червень

Червень ― наша боротьба триває, ми мужньо боремося з ворогом та продовжуємо працювати. Виробничий календар на червень 2024 та податковий календар на червень, допоможе бухгалтеру вчасно подати звітність та сплатить податки
21637

Розрахунок коригування до податкової накладної

У консультації про розрахунок коригування до податкової накладної та причини коригувань, які податкова визначила для його складання. Наведемо умовні коди в розрахунку коригування, їхнє призначення та приклади складання розрахунків коригування з різними кодами («101», «102», «103», «104» і «301»)
451940

Податкова накладна

Обов’язок платників ПДВ вчасно реєструвати податкові накладні під час воєнного стану й надалі діє, попри всі перебої з електропостачанням. З актуальною формою податкової накладної та особливостями її складання допоможе ознайомитися роз’яснення експерта. У консультації знайдете зразки заповнення податкової накладної для типових ситуацій
312091

Календар бухгалтера 2024: травень

Цьогоріч травень також не святковий – через війну травневих свят немає. Однак розібратися й розрахувати зарплату, відпускні та лікарняні, скласти табель робочого часу – все одно потрібно. Допоможе вам у цьому виробничий календар на травень 2024, а сплатити податки – податковий календар на травень 2024. Вчасно подати податкову, фінансову та статистичну звітність допоможе бухгалтерський календар на травень 2024
28031