Чи можна виправити помилку у заповненні скарги щодо рішення про відмову в реєстрації ПН/РК

309

Запитання

Чи може платник податку виправити помилку, допущену при заповненні скарги щодо рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН?

Відповідь

Порядок розгляду скарги щодо рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних затверджує постанова КМУ «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних»  від 11.12.2019 № 1165 зі змінами.

Платник ПДВ подає скаргу щодо рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – Скарга) в електронній формі засобами електронного зв’язку з дотриманням вимог ПК, законів України «Про електронні документи та електронний документообіг», «Про електронні довірчі послуги» і реєструється в ДПС у день її надходження (п. 5 Порядку розгляду скарги щодо рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, про неврахування таблиці даних платника податку на додану вартість, про відповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку (далі – Порядок).

Після того, як ДПС отримає Скаргу та надсилає платнику першої квитанції, дані Скарги перевіряють на відповідність даним ДПС.

Якщо є розбіжності, платнику направляють другу квитанцію з повідомленням про помилки.

Коли платник податку усуне розбіжності, має право повторно направити до ДПС Скаргу з додатками. Якщо розбіжності відсутні – Скарга реєструється в ДПС.

Якщо після реєстрації Скарги в ДПС, платник виявив помилку в даних, за якими не проводиться автоматизована перевірка, то він може надіслати заяву про відкликання Скарги. Відповідно до пункту 13 Порядку, у разі коли до прийняття рішення комісією центрального рівня надійшла заява платника податку про відкликання Скарги (додаток 4), така Скарга залишається без розгляду, а платнику податку в автоматичному режимі надсилається відповідна квитанція. Така квитанція є підтвердженням того, що Скарга залишилася без розгляду.

Платник має право повторно подати Скаргу до комісії центрального рівня з урахуванням законодавчо встановлених строків.

Тобто, платник податку не може виправити помилку, яку допустив під час заповнення Скарги.

Проте, платник може відкликати Скаргу із помилками через подання Заяви та з врахуванням виправлень подати її повторно. Кількість таких Заяв не обмежена.

ДПС також зазначає, що Скаргу платник податку подає протягом 10 робочих днів після дня прийняття рішення комісією регіонального рівня (п. 3 Порядку).

Якщо платник податку подав Скаргу з порушенням строків подання, визначених у пункті 3 Порядку, така скарга не приймається, а платнику податку в автоматичному режимі надсилається відповідна квитанція. Така квитанція є підтвердженням неприйняття скарги для розгляду (п. 8 Порядку).

За матеріалами ГУ ДПС у Чернівецькій області

Вебінар для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Календар бухгалтера 2024: червень

Червень ― наша боротьба триває, ми мужньо боремося з ворогом та продовжуємо працювати. Виробничий календар на червень 2024 та податковий календар на червень, допоможе бухгалтеру вчасно подати звітність та сплатить податки
21637

Розрахунок коригування до податкової накладної

У консультації про розрахунок коригування до податкової накладної та причини коригувань, які податкова визначила для його складання. Наведемо умовні коди в розрахунку коригування, їхнє призначення та приклади складання розрахунків коригування з різними кодами («101», «102», «103», «104» і «301»)
451940

Податкова накладна

Обов’язок платників ПДВ вчасно реєструвати податкові накладні під час воєнного стану й надалі діє, попри всі перебої з електропостачанням. З актуальною формою податкової накладної та особливостями її складання допоможе ознайомитися роз’яснення експерта. У консультації знайдете зразки заповнення податкової накладної для типових ситуацій
312091

Календар бухгалтера 2024: травень

Цьогоріч травень також не святковий – через війну травневих свят немає. Однак розібратися й розрахувати зарплату, відпускні та лікарняні, скласти табель робочого часу – все одно потрібно. Допоможе вам у цьому виробничий календар на травень 2024, а сплатити податки – податковий календар на травень 2024. Вчасно подати податкову, фінансову та статистичну звітність допоможе бухгалтерський календар на травень 2024
28031