Чи може фізособа отримати інформацію про суми виплачених доходів до/з 1998 року

774

Запитання

В якому органі та яким чином фізособи щодо яких внесли до ЄДР запис про припинення підприємницької діяльності ФОП, можуть отримати довідки щодо доходів за період здійснення підприємницької діяльності до/з 1998 року (в тому числі, якщо термін зберігання облікових справ в податкових органах 5 років минув)?

Відповідь

Відповідальність за помилки в обчисленні середньої зарплати

Підставою для надання ФОПам довідок щодо отриманих доходів від здійснення ними підприємницької діяльності є подання до податкового органу за місцем своєї податкової адреси:

 та/або

При цьому ФОП-загальники для отримання довідки про подану декларацію про майновий стан і доходи подають до податкової заяву. Її форма наведена у додатку до Порядку оформлення і видачі довідки про подану декларацію про майновий стан і доходи (про сплату або відсутність податкових зобов’язань), затвердженого наказом Мінфіну від 13.06.2017 № 568.

ФОП-єдинники для отримання довідки про доходи подають заяву до податкової в довільній формі.

Отже, ФОП та фізособи, щодо яких внесли до ЄДР запис про припинення підприємницької діяльності як підприємців можуть отримати за письмовим зверненням в органі ДПС за місцем своєї податкової адреси довідки щодо доходів за період здійснення підприємницької діяльності на підставі поданих податкових декларацій.

Декларації, що відображають звітність усіх платників, та документи (розрахунки, звіти, відомості, заяви, заявки, довідки, картки, листи, перерахунки, платіжні документи, виклики) до них, зберігають протягом 5 років (п. 283 Переліку типових документів, що створюються під час діяльності державних органів та органів місцевого самоврядування, інших установ, підприємств та організацій, із зазначенням строків зберігання документів, затвердженого наказом Мінюсту від 12.04.2012 № 578/5; далі — Перелік).

Декларації про доходи, розрахунки сум страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування зберігають протягом 5 років (п. 284 Переліку).

Облікові справи платників податків і зборів (обов’язкових платежів) зберігають протягом 5 років після припинення діяльності таких госпсуб’єктів (п. 291 Переліку).

Строки зберігання типових документів на електронних носіях відповідають строкам зберігання аналогічних документів на паперових носіях (п. 1.8 розділу І Переліку).

За інформацією ДПС в Закарпатській області

Вебінар для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Резерв відпусток: створення та облік

Виплата відпускних та компенсації за невикористані відпустки здійснюють за рахунок забезпечення оплати відпусток. Це своєрідний резервний фонд, який бухгалтери часто називають «резервом відпусток». Розповімо, для чого його створювати, як його розраховувати та відображати в обліку
52608

Календар бухгалтера 2024: червень

Червень ― наша боротьба триває, ми мужньо боремося з ворогом та продовжуємо працювати. Виробничий календар на червень 2024 та податковий календар на червень, допоможе бухгалтеру вчасно подати звітність та сплатить податки
21637

Відпустка за роботу на комп’ютері в період воєнного стану

Додаткова відпустка за роботу на комп’ютері належить до щорічних. У період воєнного стану діють особливі правила надання щорічних відпусток. Експерт пояснив, чи стосуються вони відпустки за роботу на комп’ютері
18128

Нарахування заробітної плати: як провести без помилок

Обов’язок роботодавця – виплачувати працівникам заробітну плату. Та перш за все бухгалтер має провести розрахунок та нарахування зарплати. Про особливості оплати праці під час війни, загальні правила нарахування та утримання податків із зарплати – у консультації
1511291