Договір фінлізингу: порядок оподаткування ПДВ операцій з вивезення основних засобів

Податківці звернули увагу на особливості оподаткування ПДВ операцій з вивезення основного засобу, що був ввезений на територію України згідно з договором фінансового лізингу

Договір фінлізингу: порядок оподаткування ПДВ операцій з вивезення основних засобів

Об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників з вивезення товарів за межі митної території України (пп. «г» п. 185.1 Податкового кодексу України; далі — ПК).

У разі експорту товарів датою виникнення податкових зобов’язань є дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, а для послуг дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником (п. 187.1 ПК).

Операції з вивезення товарів у митному режимі експорту оподатковують за ставкою, визначеною підпунктом 195.1.1 ПК (п. 206.4 ПК).

Так, за нульовою ставкою оподатковують, зокрема, операції з вивезення товарів за межі митної території України у митному режимі експорту.

Товари вважають вивезеними за межі митної території України, якщо таке вивезення підтверджене в порядку, визначеному КМУ, митною декларацією, оформленою відповідно до вимог Митного кодексу України.

Отже, повернення отриманого у фінансовий лізинг основного засобу є його постачанням, а тому операція з вивезення (повернення нерезиденту) основного засобу, що був ввезений на територію України згідно з договором фінансового лізингу, підлягає оподаткування ПДВ за нульовою ставкою. За умови, що таке вивезення підтверджує належним чином оформлена вантажна митна декларація. У разі, якщо повернення отриманого у фінансовий лізинг основного засобу розміщено у митному режимі реекспорту, то операція з вивезення (повернення нерезиденту) основного засобу, що був ввезений на територію України згідно з договором фінансового лізингу, звільняють від оподаткування.

За інформацією ДПС у Дніпропетровській області

Вебінар для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Календар бухгалтера 2024: червень

Червень ― наша боротьба триває, ми мужньо боремося з ворогом та продовжуємо працювати. Виробничий календар на червень 2024 та податковий календар на червень, допоможе бухгалтеру вчасно подати звітність та сплатить податки
21636

Розрахунок коригування до податкової накладної

У консультації про розрахунок коригування до податкової накладної та причини коригувань, які податкова визначила для його складання. Наведемо умовні коди в розрахунку коригування, їхнє призначення та приклади складання розрахунків коригування з різними кодами («101», «102», «103», «104» і «301»)
451888

Податкова накладна

Обов’язок платників ПДВ вчасно реєструвати податкові накладні під час воєнного стану й надалі діє, попри всі перебої з електропостачанням. З актуальною формою податкової накладної та особливостями її складання допоможе ознайомитися роз’яснення експерта. У консультації знайдете зразки заповнення податкової накладної для типових ситуацій
312071

Календар бухгалтера 2024: травень

Цьогоріч травень також не святковий – через війну травневих свят немає. Однак розібратися й розрахувати зарплату, відпускні та лікарняні, скласти табель робочого часу – все одно потрібно. Допоможе вам у цьому виробничий календар на травень 2024, а сплатити податки – податковий календар на травень 2024. Вчасно подати податкову, фінансову та статистичну звітність допоможе бухгалтерський календар на травень 2024
28025

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді