Як внести зміни у додаток до ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним щодо РРО

Для внесення змін у додаток до ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним щодо РРО (КОРО), подайте заяву довільної форми

Як внести зміни у додаток до ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним щодо РРО

Роздрібну торгівля, зокрема, пальним можуть здійснювати госпсуб’єкти (у тому числі іноземні госпсуб’єкти, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) всіх форм власності, у тому числі їх виробники, за наявності у них ліцензій на роздрібну торгівлю (ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» від 19.12.1995 № 481/95-BP; далі — Закон № 481).

У додатку до ліцензії на роздрібну торгівлю, зокрема, пальним госпсуб’єкт зазначає адресу місця торгівлі і вказує перелік електронних контрольно-касових апаратів та інформацію про них:

  • модель, модифікацію, заводський номер, виробника, дату виготовлення;
  • реєстраційні номери книг обліку розрахункових операцій (далі — КОРО), які знаходяться у місці торгівлі;
  • фіскальні номери програмних реєстраторів розрахункових операцій.

У разі зміни відомостей, зазначених у виданій госпсуб’єкту ліцензії (за винятком змін, пов’язаних з реорганізацією госпсуб’єкта та/або зміною типу акціонерного товариства), госпсуб’єкт зобов’язаний у місячний термін з дня внесення таких змін звернутися до органу, який видав ліцензію, з відповідною заявою.

Орган, який видав ліцензію, на підставі заяви протягом трьох робочих днів видає ліцензію, оформлену на новому бланку з урахуванням змін.

Законом № 481 не встановили окремих вимог до заяви та пакету документів, які подають для внесення змін щодо РРО, через який здійснюють реалізацію пального, зазначених у додатку до ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним.

Тому для внесення змін у додаток до ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним щодо РРО (КОРО), необхідно подати заяву довільної форми із зазначенням адреси місця торгівлі, переліку РРО, ПРРО (КОРО), які знаходяться у місці торгівлі та інформації про них:

  • модель, модифікація, заводський номер, виробник, дата виготовлення;
  • реєстраційні номери посвідчень РРО (КОРО), які знаходяться у місці торгівлі, фіскальні номери ПРРО, дату початку їх обліку в податкових органах, а також документи, які потребують внесення змін (ліцензія з додатком).

Орган ліцензування на підставі такої заяви протягом трьох робочих днів видає госпсуб’єкту переоформлену ліцензію з урахуванням змін.

Плату за ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним справляють щорічно і зараховують до місцевих бюджетів.

У разі роздрібної торгівлі, зокрема, пальним через РРО (КОРО), не зазначеним у ліцензії, до госпсуб’єктів (у тому числі іноземних госпсуб’єктів, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) застосовують фінансові санкції у вигляді штрафів у розмірі 200% вартості реалізованої через такі РРО (КОРО) продукції, але не менше 10 000 грн (абз. 11 ч. 2 ст. 17 Закону № 481).

За інформацією ДПС по роботі з ВПП

Вебінар для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Семінари для бухгалтерів у 2024 році

Бухгалтерські семінари та вебінари ― це можливість для бухгалтера швидко опанувати новації законодавства, дізнатися рішення для специфічних робочих ситуації, а також обмінятися досвідом в бухгалтерській спільноті. Які семінари для бухгалтерів невдовзі відбудуться ― в огляді
16748

Електронний документообіг замість паперового

Електронні накладні, електронні договори, електронні акти – все це можна поєднати електронною системою документообігу з використанням електронного підпису. Розбираємо, яких правил електронного документообігу слід дотримуватися
30961

Строковий трудовий договір: оплата праці

Трудовий договір може бути як безстроковим, так і укладеним на певний строк. Наприклад, коли працевлаштовують тимчасових і сезонних працівників, або беруть працівника на «декретне» місце. Які особливості оплати праці таких працівників, на що слід звернути увагу бухгалтеру – у консультації
11468

Відчуження майна в умовах воєнного стану: документи, процедура, облік

В огляді мова піде про відчуження майна, що може здійснюватися впродовж дії правового режиму воєнного стану. Розглянемо, які документи при цьому оформляються, як обліковувати таку процедуру. Також мова піде про останні зміни в законодавстві, які дозволяють вилучати майно, яке перебуває поблизу зон бойових дій або окупованих територій
15860

Договір позики: зразок

Договір позики містить істотні умови: ви отримуєте гроші або речі у борг зі зобов’язанням погасити суму, або повернути річ у визначений термін. Скачайте ЗРАЗОК ДОГОВОРУ ПОЗИКИ, щоб забути про помилки. У статті також дізнаєтесь, як правильно оформити договір позики, які податкові і юридичні аспекти, що з оподаткуванням та обліком
36542

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді